Gminno - Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie

Zaprasza na:

III MARSZ NA ORIENTACJĘ

„ Z zamkiem w tle ”

III Runda Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientacje 2014 r.

Organizatorzy:

Gminno - Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie

Zespół głównych organizatorów:

Kierownik imprezy – Wiesław Drewniak

Sędzia główny – Adam Rodziewicz (PInO)

Budowa tras - Wiesław Drewniak

Cele imprezy:

·         upowszechnianie turystycznych marszów na orientację,

·         kształtowanie zdrowego stylu życia,

·         prezentacja walorów krajoznawczych Gminy Bolków,

·         rozegranie trzeciej rundy Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację 2014.

Etapy i kategorie

·         TE – zgodnie ze składem ustalonym przez Dolnośląską Komisję InO ( 2 etapy dzienne , zespoły 1 – 2 osobowe)

·         TS - urodzeni w 1994 r. i wcześniej (etapy i zespoły j.w.)

·         TJ - urodzeni w 1995 - 1997 r. (etapy i zespoły j.w.)

·         TM - urodzeni w 1998 – 2000 r. ( 2 etapy dzienne, zespoły 2 osobowe)

·         TD - urodzeni w 2001 r. i później (2 etapy dzienne, zespoły 2 osobowe)

·         TP - dla początkujących (1 etap dzienny, wiek i ilość osób w zespole dowolne / min. 2 osoby) kategoria bez klasyfikacji i nagród.  Połączone z krótkim szkoleniem w terenie.

·         Odstępstwa od w/w ilości osób w zespołach zgodnie z pkt. V.7 Regulaminu Pucharu Dolnego Śląska w MnO.

·         Każdy z uczestników może startować tylko w jednej kategorii. W trakcie trwania imprezy składy zespołów nie mogą ulec zmianie.

Mapy i teren

Mapy nietypowe (jedna z map mapa zmienno-płaszczyznowa ruchoma), miejscami aktualizowane. Teren górzysty o zmiennej przebieżności,  dużej ilości drożni, miejscami podmokły.

Skala trudności etapów oraz pokonywanego terenu uzależniona jest od kategorii.

Baza imprezy

Świetlica wiejska w miejscowości Wolbromek 43 b, gmina Bolków.

Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie!

Program imprezy

Uwaga zapisy kończymy wcześniej z uwagi na bardzo długi i pracochłonny proces  wykonania map

04 maja 2014 r.      20.00 – definitywne zakończenie przyjmowania zgłoszeń

05 - 09 maja 2014 r    przygotowanie map, materiałów, list startowych oraz tras

10 maja 2014 r. (sobota)

8.00 – 9.00 – przyjmowanie uczestników w bazie imprezy, wydawanie materiałów startowych i świadczeń bez możliwości

wprowadzania zmian. Dodatkowe zgłoszenia możliwe jedynie w przypadku rezygnacji ze startu innych uczestników.

9.00 –  uroczyste otwarcie zawodów i odprawa techniczna.

9.15- 9.30 – przejście  w teren zawodów

Ok.10.00 - start do E I i E II (miejsce startów i mety dla wszystkich kategorii zlokalizowane są w tym samym miejscu)

15.00 – 16.00 - ciepły posiłek.

Ok. 18.00 – uroczyste zakończenie zawodów

Świadczenia:

·         znaczek okolicznościowy,

·         poczęstunek na mecie E I,

·         ciepły posiłek po etapach dziennych w bazie,

·         komplet materiałów startowych,

·         nagrody, medale i dyplomy dla najlepszych – nie dotyczy kat. TP,

·         pkt. do OInO 2 x 2 pkt (kat. TE,TS,TJ, TM i TD),  oraz 1x 1 pkt (kat. TP).

Wpisowe

Kat. : TE, TS, TJ  - 20 zł,       TM, TD -  15 zł,       TP – 8 zł

Wpisowe należy wpłacać na konto GMOKSiR  Bolków  (  53864710590400059220040001)

z dopiskiem  „III MnO z zamkiem w tle”  lub po wcześniejszym uzgodnieniu  w bazie imprezy.  Kopię (skan) dowodu wpłaty wpisowego należy dołączyć do zgłoszenia.

Zwolnienia z wpisowego:

-  Desput Krzysztof  I m. kat. TJ  i Skoczyński Kacper I m. kat. TD -  Puchar Dolnego Śląska w MnO 2013

- opiekunowie uczestników niepełnoletnich (1 na 10 osób) pod warunkiem zaznaczenia tego faktu w zgłoszeniu.

Opiekunowie startujący w zawodach opłacają wpisowe na ogólnych zasadach.

Zgłoszenia

Zgłoszenia z podaniem  danych:  imię nazwisko, data ur. ,adres,  kategoria,  kwota wpisowego, dane opiekuna  należy przesłać do dnia 04maja 2014 r. godz. 20.00 pocztą , pocztą elektroniczną  na adres organizatora:

Gminno - Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie

ul. Szpitalna 16    59-420 Bolków   Tel.: (75) 74 13 431  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Za zgłoszenie uważa się przesłanie karty zgłoszenia wraz z kopią( skan)  dowodu wpłaty wpisowego. O dacie otrzymania zgłoszenia decyduje data wpływu poczty do organizatora, a nie data jej nadania . UWAGA!!! Ze względów organizacyjnych

dnia 04 maja 2014 r. o godz. 20.00 nastąpi definitywne zamkniecie zgłoszeń.  Dodatkowe zgłoszenia będą  możliwe jedynie w przypadku rezygnacji ze startu innych zgłoszonych w terminie uczestników.

Osobom zgłoszonym a nieobecnym na imprezie nie przysługuje prawo do zwrotu wpisowego.

Postaniowienia końcowe

Sędziowanie zgodnie z zasadami punktacji ZG PTTK i postanowieniami Regulaminu Pucharu Dolnego Śląska w MnO.

• Wszystkich uczestników imprezy obowiązuje przestrzeganie Karty Turysty, Regulaminu Imprezy, Regulaminu Pucharu

DolnegoŚląska oraz poleceń organizatorów.

• Osoby niepełnoletnie bez pełnoletniego opiekuna nie będą przyjęte na imprezę.

• Za rzeczy zagubione w trakcie imprezy organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.

• Interpretacja regulaminu należy wyłącznie do organizatorów.

• dodatkowe informacje : Wiesław Drewniak   696 080 567, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.