W dniu 30 października (piątek) 2015 r. o godz. 12 00 w sali widowiskowej odbyla się kolejna edycja Konkursu Ortograficznego DYKTANDO o tytuł "MISTRZA ORTOGRAFII 2015". Konkurs dedykowany był dla uczniów Gimnazjum w Bolkowie.

 

Uczestnicy:

 

 

OLA DASZKIEWICZ, ZUZANNA KORNAŁ, MAGDALENA KRYNDA, ADRIAN LEWICKI, KLAUDIA TUSZKIEWICZ, PAWEŁ ADAMCZYK, PATRYCJA NOWICKA, RÓŻA GAJ, SANDRA WIĄCEK, ARTUR KARKOWSKI, KACPER CZERWIŃSKI, SEWERYN FIGURA, PIOTR PAWLAK, WIKTORIA MĘKAL, DOMINIKA CZUPIAŁ, HUBERT JANAS, PAULA NOWICKA, AGNIESZKA PACHELSKA, MAJKA KARPOWICZ, AGNIESZKA PURGAŁ.

 

MISTRZEM ORTOGRAFII W ROKU SZKOLNYM 2015 ZOSTAŁ - HUBERT JANAS - KL. II c (op. MAGDALENA RINK}

II miejsce - ZUZANNA KORNAŚ - KL. III b (op. WIESŁAWA MACHYNIA)

III miejsce - KLAUDIA TUSZKIEWICZ - KL. III s (op. DARIUSZ LISOWSKI)

III miejsce - SEWERYN FIGURA - KL. I c (op. ANNA SZYMAŃSKA)

IV miejsce - DOMINIKA CZUPIAŁ - KL. III b (op. WIESŁAWA MACHYNIA)

Zapraszamy zwycięzców po odbiór nagród w dniu 2 listopada (poniedziałek) o godz. 16:00 (sala widowiskowa Domu Kultury w Bolkowie)

 

Zapraszamy !!!!!

 

Przerażająca historia

 

  Hieronim Pszczółkowski ostrożnie wychylił się zza rogu potężnego, żółtawoburego neogotyckiego budynku. Z niemałym przerażeniem wodził wokół oczami, ale ulica wyglądała jak zwykle: nieprzeliczony sznur samochodów sunął wzdłuż głównych arterii komunikacyjnych miasta, poprzerzynanych gdzieniegdzie torami  szynobusów.        Hieronim poprzyglądał się chwilę podejrzliwie temu widokowi i zdecydował się, wbrew wewnętrznemu głosowi rozsądku, wyjść na ulicę. Już,  już miał dać susa w przód, gdy na oświetloną promieniami słońca ulicę znienacka  padł złowrogi cień. Bohaterowi krew stężała w żyłach. To był on ! ponad trzydziestometrowy niby-gad niby-płaz, podobny do ogromnej szczeżui, pokrytej łuskami połyskującymi w słońcu i chrzęszczącymi przy każdym ruchu.                                

Bodajbyś szczezł ! –pomyślał spanikowany. Ciśnienie krwi rozsadzało mu głowę.  Od potwora dzieliło go ledwie parę metrów. Chciał krzyknąć, ale z gardła wydobyło się tylko rzężenie. Podjął męską decyzję- zamiast po raz kolejny czmychnąć, postanowił dać  mu odpór. Przecież nie jestem takim fajtłapą- żachnął się w myślach i zebrał wszystkie siły do ataku. Sprężystym krokiem wyszedł na ulicę i stanął na wprost zbliżającego się potwora. Aby się uspokoić, zamknął oczy, wyobrażając sobie chwilę triumfu nad zwłokami pokonanej gadziny. Ta postawa tak rozsierdziła potwora, że wydał z gardła przeraźliwy ryk, przypominający dźwięk trąb jerychońskich i gwałtownie zachrzęścił. Posypały się snopy różnokolorowych iskier.

Hieronim mocniej zacisnął powieki, postanawiając mimo paraliżującego go strachu, wytrwać do końca. Nagle zewsząd zaczęły go dobiegać głosy ludzi nerwowo wykrzykujących jakieś pytania i szarpiących go za ramiona. Niedoszły bohater postanowił otworzyć oczy.  Stał na torach tramwajowych naprzeciw zatrzymanego wagonika. Okazało się, że znów biedaka poniosła zbyt bujna wyobraźnia i przerażający potwór okazał się zwykłym tramwajem.

 

 

Wyszukiwarka

Przydatne łącza

BIP

www.bolkow.pl

Dolnośląska Kultura i Sztuka

Kultura dostępna

Towarzystwo Miłośników Bolkowa

Gimnazjum w Bolkowie

Zamek Bolków

Biblioteka Publiczna

Castle Party

 

 

 

Nowości na stronie

Wpisany 09/04/2020, 10:04 przez flaco
centrum-usmiechu-fruktaki-show   Wkręcamy w kulturę najmłodszych. Dzisiaj w ramach cyklu PYTANIE czy WYZWANIE. Co wspólnego ma Sum z matematyką? Okazuje się, że...
Wpisany 08/04/2020, 09:47 przez rabo
  CENNIK SALI SIŁOWO-RUCHOWEJ: - wstęp jednorazowy - 5 zł - karnet tygodniowy - 10 zł - karnet miesięczny - 40...
Wpisany 08/04/2020, 09:46 przez rabo
  REGULAMIN SALI SIŁOWO – RUCHOWEJ  Sala siłowo – ruchowa mieści się w budynku administracyjno-biurowym Szkoły...
Wpisany 06/04/2020, 12:16 przez flaco
konkurs-rozstrzygniety-jak-dobrze-znasz-polskie-kino   Uwaga !!! Konkurs filmowy "JAK DOBRZE ZNASZ POLSKIE KINO" został rozstrzygnięty. Zwycięzcy to Paweł Cabała i Kacper...
Wpisany 02/04/2020, 13:11 przez flaco
jak-dobrze-znasz-polskie-kino     UWAGA! Konkurs skierowany jest tylko do mieszkańców gminy Bolków   „JAK DOBRZE ZNASZ...

Kalendarz wpisów