W czwartek 27 października 2016 r w Domu Kultury w Bolkowie odbyła się kolejna edycja audycji umuzykalniającej Filharmonii Jeleniogórskiej dedykowana dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Bokowie. Dla najmłodszych była to "KLASYKA DLA SMYKA" obrazująca małego chłopca, w którym wciąż w gowie rodziła się muzyka. a on z łatwością przelewał ją na papier. Ta umiejętność przyniosła mu sympatię krółów i książąt, którzy zwykli nazywać go "cudownym dzieckiem". Czy konponowanie to rzeczywiści "Bułeczka z masełkiem". Poznajemy geniusza Amadeusza!. Natomiast w drugiej części koncertu dla szkoły gimnazjalnej poznajemy FENOMEN MAZARTA czyli niektórzy już we wczesnym dzieciństwie są naprawdę wyjątkowi?