Gminno - Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie

ul. Szpitalna 16 59-420 Bolków

telefon: 75 74 13 431

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po mszy św. w kościele św. Jana Chrzciciela w Starych Rochowicach nastąpiło oficjalne otwarcie Dożynek przez włodarza Bolkowa Pana Jarosława Wrońskiego, sołtysa Starych Rochowic Pana Grzegorza Czerczuka, Starosty Powiatu Jaworskiego Pana Stanislawa Laskowskiego oraz Posła na Sejm RP Pani Elżbiety Witek.

Następnym punktem programu była prezentacja wieńców dożynkowych min. z Mysłowa, Lipy, Płoniny, Sadów Dolnych, Grudna, Świn, Jastrowca, Gorzanowic, Bolkowa oraz gospodarza dożynek Stare Rochowice. Po wnikliwej analizie komisji wytypowano trzy pierwsze miejsca: Mysłów, Stare Rochowice oraz Sady Dolne. Ponadto wręczono nagrody uczestnikom konkursu na „Produkt Lokalny Gminy”.
W części artystycznej zobaczyliśmy występy dzieci ze świetlicy wiejskiej w Starych Rochowicach oraz dzieci z Biblioteki Publicznej z Bolkowa. Zespół taneczny „Metamorfoza” prezentował się w kilku odsłonach pomiędzy występami zespołów folklorystycznych z Lipy, Kaczorowa, Mysłowa oraz z Bolkowa „Echo” i „ Bolkowianie”.
Przygotowano również miłą niespodziankę dla najmłodszych uczestników dożynek jak: dmuchany zamek, przejażdżka kucykiem czy gry na wesoło - zorganizowane przez instruktorów GMOKSiR w Bolkowie.
W czasie trwania Gminnych Dożynek można było uczestniczyć w konkursie na darmowy kurs przedporodowym „W Pigułce” i warsztat I pomocy niemowlęciu i małemu dziecku w Szkole Rodzenia i Macierzyństwa w Jaworze Pani Marianny Bednarskiej.

 

 

Wyszukiwarka

Migawki

  • Castle Party
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Przydatne łącza

BIP

www.bolkow.pl

Dolnośląska Kultura i Sztuka

Kultura dostępna

Towarzystwo Miłośników Bolkowa

Gimnazjum w Bolkowie

Zamek Bolków

Biblioteka Publiczna

Castle Party

 

 

 

Nowości na stronie

Wpisany 24/01/2020, 11:56 przez flaco
   
Wpisany 22/01/2020, 10:53 przez flaco
xii-edycja-iv-czesci-wspolzawodnictwa-klasowego   W dniu 21 stycznia 2020 r. odbyła się kolejna edycja IV części Współzawodnictwa Klasowego. W zawodach uczestniczyłoy: klasa 2a, 2c,...
Wpisany 21/01/2020, 19:27 przez flaco
    „André Rieu, czyli 70 lat młodości” zawiera najważniejsze muzyczne momenty, wybrane przez samego mistrza,...
Wpisany 21/01/2020, 09:51 przez flaco
koncert-koledowy    
Wpisany 21/01/2020, 08:34 przez flaco
wieczor-piesni-humoru-satyry