Gminno - Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie

ul. Szpitalna 16 59-420 Bolków

telefon: 75 74 13 431

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ODAW – tak nazywa się owczarek niemiecki Marioli i Piotrka z Bolkowa, który przez ostatni rok osiągnął  duże sukcesy na wystawach psów rasowych.

 

Po raz pierwszy został wystawiony w czerwcu tego roku na XXXIX Karkonoskiej Wystawie Krajowej Psów Rasowych w Jeleniej Górze i zdobył tytuł Zwycięzcy Młodzieży oraz uzyskał ocenę doskonałą.

Kolejnym sprawdzianem dla  Odawa była XXII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych we Wrocławiu, gdzie wystartował w klasie wyżej – klasie pośredniej - zajmując III miejsce i uzyskując ocenę doskonałą. Szóstego grudniu tego roku wystawiony został na LVII Krajowej Wystawie Psów Rasowych (CWC) w Świebodzicach.  Odaw wystartował w klasie pośredniej - zajął I lokatę i uzyskał ocenę doskonałą oraz został mu przyznany tytuł CWC czyli  Certyfikat Wystawowego Championa.

 

Nie tylko wystawami psów interesują się właściciele Odawa. Są członkami Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego w Jeleniej Górze, gdzie pod okiem zawodowego trenera i hodowcy ich pies zdobywa umiejętności w zakresie posłuszeństwa, uczestniczy w różnego rodzaju pokazach z posłuszeństwa organizowanych przez klub.

Dwukrotnie wraz z właścicielem Odaw brał udział w zawodach DogTrekkingu (bieg na 12 km) zajmując VII i XIII miejsce.

Jak mówią właściciele Odawa, trzeba włożyć bardzo dużo pracy i wysiłku, aby odpowiednio przygotować psa do wystawy. Nie tylko sam wygląd ale cechy motoryczne, kondycja i inne decydują o ocenie końcowej i sukcesie pupila.

Ulubionym miejscem ćwiczeń właścicieli pieska jest dolny dziedziniec bolkowskiego zamku, gdzie  turyści zwiedzający zamek mogą obejrzeć dodatkową atrakcję, którą jest Odaw i jego elementy posłuszeństwa. Piszemy o Odawie i jago właścicielach ponieważ w nadchodzącym roku planujemy plenerowe spotkania Odawa i jego „klubowych kolegów” z mieszkańcami Bolkowa, na które już dzisiaj wstępnie zapraszamy.

 

 

 

 

Wyszukiwarka

Migawki

  • image
  • image
  • Castle Party
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Przydatne łącza

BIP

www.bolkow.pl

Dolnośląska Kultura i Sztuka

Kultura dostępna

Towarzystwo Miłośników Bolkowa

Gimnazjum w Bolkowie

Zamek Bolków

Biblioteka Publiczna

Castle Party

 

 

BIP

Nowości na stronie

Wpisany 23/07/2019, 12:36 przez flaco
konkurs-gdyby-cie-nie-bylo     https://www.youtube.com/user/DANIELLO44 https://www.facebook.com/notes/903147780061192/  
Wpisany 22/07/2019, 16:38 przez flaco
zabawa-pod-gwiazdami-ows    
Wpisany 22/07/2019, 11:24 przez flaco
kino-za-rogiem-filmy-dla-dzieci 24. 07. Środa  Godz. 11:00  „JASKINIOWIEC”. Animowany, Film dla dzieci,  (Francja, Wielka Brytania, 2018) od lat 5,...
Wpisany 19/07/2019, 13:13 przez flaco
wycieczka-do-zoo-wroclaw    
Wpisany 19/07/2019, 11:43 przez flaco
zawody-szostek-pilkarskich