Gminno - Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie

ul. Szpitalna 16 59-420 Bolków

telefon: 75 74 13 431

ODAW – tak nazywa się owczarek niemiecki Marioli i Piotrka z Bolkowa, który przez ostatni rok osiągnął  duże sukcesy na wystawach psów rasowych.

Po raz pierwszy został wystawiony w czerwcu tego roku na XXXIX Karkonoskiej Wystawie Krajowej Psów Rasowych w Jeleniej Górze i zdobył tytuł Zwycięzcy Młodzieży oraz uzyskał ocenę doskonałą.

Kolejnym sprawdzianem dla  Odawa była XXII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych we Wrocławiu, gdzie wystartował w klasie wyżej – klasie pośredniej - zajmując III miejsce i uzyskując ocenę doskonałą. Szóstego grudniu tego roku wystawiony został na LVII Krajowej Wystawie Psów Rasowych (CWC) w Świebodzicach.  Odaw wystartował w klasie pośredniej - zajął I lokatę i uzyskał ocenę doskonałą oraz został mu przyznany tytuł CWC czyli  Certyfikat Wystawowego Championa.

Nie tylko wystawami psów interesują się właściciele Odawa. Są członkami Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego w Jeleniej Górze, gdzie pod okiem zawodowego trenera i hodowcy ich pies zdobywa umiejętności w zakresie posłuszeństwa, uczestniczy w różnego rodzaju pokazach z posłuszeństwa organizowanych przez klub.

Dwukrotnie wraz z właścicielem Odaw brał udział w zawodach DogTrekkingu (bieg na 12 km) zajmując VII i XIII miejsce.

Jak mówią właściciele Odawa, trzeba włożyć bardzo dużo pracy i wysiłku, aby odpowiednio przygotować psa do wystawy. Nie tylko sam wygląd ale cechy motoryczne, kondycja i inne decydują o ocenie końcowej i sukcesie pupila.

Ulubionym miejscem ćwiczeń właścicieli pieska jest dolny dziedziniec bolkowskiego zamku, gdzie  turyści zwiedzający zamek mogą obejrzeć dodatkową atrakcję, którą jest Odaw i jego elementy posłuszeństwa. Piszemy o Odawie i jago właścicielach ponieważ w nadchodzącym roku planujemy plenerowe spotkania Odawa i jego „klubowych kolegów” z mieszkańcami Bolkowa, na które już dzisiaj wstępnie zapraszamy.

Migawki

• Castle Party