Gminno - Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie

ul. Szpitalna 16 59-420 Bolków

telefon: 75 74 13 431

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ODAW – tak nazywa się owczarek niemiecki Marioli i Piotrka z Bolkowa, który przez ostatni rok osiągnął  duże sukcesy na wystawach psów rasowych.

 

Po raz pierwszy został wystawiony w czerwcu tego roku na XXXIX Karkonoskiej Wystawie Krajowej Psów Rasowych w Jeleniej Górze i zdobył tytuł Zwycięzcy Młodzieży oraz uzyskał ocenę doskonałą.

Kolejnym sprawdzianem dla  Odawa była XXII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych we Wrocławiu, gdzie wystartował w klasie wyżej – klasie pośredniej - zajmując III miejsce i uzyskując ocenę doskonałą. Szóstego grudniu tego roku wystawiony został na LVII Krajowej Wystawie Psów Rasowych (CWC) w Świebodzicach.  Odaw wystartował w klasie pośredniej - zajął I lokatę i uzyskał ocenę doskonałą oraz został mu przyznany tytuł CWC czyli  Certyfikat Wystawowego Championa.

 

Nie tylko wystawami psów interesują się właściciele Odawa. Są członkami Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego w Jeleniej Górze, gdzie pod okiem zawodowego trenera i hodowcy ich pies zdobywa umiejętności w zakresie posłuszeństwa, uczestniczy w różnego rodzaju pokazach z posłuszeństwa organizowanych przez klub.

Dwukrotnie wraz z właścicielem Odaw brał udział w zawodach DogTrekkingu (bieg na 12 km) zajmując VII i XIII miejsce.

Jak mówią właściciele Odawa, trzeba włożyć bardzo dużo pracy i wysiłku, aby odpowiednio przygotować psa do wystawy. Nie tylko sam wygląd ale cechy motoryczne, kondycja i inne decydują o ocenie końcowej i sukcesie pupila.

Ulubionym miejscem ćwiczeń właścicieli pieska jest dolny dziedziniec bolkowskiego zamku, gdzie  turyści zwiedzający zamek mogą obejrzeć dodatkową atrakcję, którą jest Odaw i jego elementy posłuszeństwa. Piszemy o Odawie i jago właścicielach ponieważ w nadchodzącym roku planujemy plenerowe spotkania Odawa i jego „klubowych kolegów” z mieszkańcami Bolkowa, na które już dzisiaj wstępnie zapraszamy.

 

 

 

 

Wyszukiwarka

Migawki

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • Castle Party
  • image
  • image
  • image

Przydatne łącza

BIP

www.bolkow.pl

Dolnośląska Kultura i Sztuka

Kultura dostępna

Towarzystwo Miłośników Bolkowa

Gimnazjum w Bolkowie

Zamek Bolków

Biblioteka Publiczna

Castle Party

 

 

 

Nowości na stronie

Wpisany 11/12/2019, 14:31 przez flaco
kzr-ziemowt-bolkow-13-do-21-grudnia   13. 12. Piątek- Godz. 18:00  „DOTKNIJ NIEBA” Biograficzny, Dramat, Muzyczny (USA, 2018) od lat 12, czas: 1 godz. 45...
Wpisany 10/12/2019, 16:26 przez flaco
  Komisja w składzie: Grażyna Andrzejewska, Genowefa Poczta, Tadeusz Poczta oraz Jacek Dorobek przyznali następujące miejsca w...
Wpisany 04/12/2019, 12:45 przez flaco
  W poniedziałek 2 grudnia w Świetlicy w Wierzchosławicach odbyły się przedświąteczne warsztaty kulinarne pt. "Świąteczne...
Wpisany 04/12/2019, 12:36 przez flaco
  Dnia 28 listopada w świetlicy wiejskiej w Starych Rochowicach odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci. W tym dniu nie zabrakło...
Wpisany 04/12/2019, 12:11 przez flaco
mikolaj-na-swietlicach-wiejskich