Gminno - Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie

ul. Szpitalna 16 59-420 Bolków

telefon: 75 74 13 431

Bezpłatne szkolenie z zakresu podstaw obsługi komputeradla osób zarówno pracujących jak i bezrobotnych w wieku 50-64 lata w ramach projektu unijnego "E-umiejętności - poznaj nowe możliwości".

Szkolenia odbywają się:

- w grupach 15 osobowych

- zajęcia dostosowane są do umiejętności uczestników

- zajęcia prowadzone przez doświadczonych trenerów

Szkolenie obejmuje między innymi:

- podstawy obsługi komputera
- edytor tekstów

- korzystanie z internetu i poczty elektronicznej

Czas trwania szkolenia:

- dla osób nieaktywnych zawodowo: 10 lub 15 dni (od poniedziałku do piątku przez dwa lub trzy tygodnie)

- dla osób aktywnych zawodowo: 5 weekendów (sobota i niedziela)

Poza tym, każdy z uczestników podpisuje umowę na uczestnictwo w projekcie, w której oświadcza, że do tej pory nie uczestniczył w szkoleniu z zakresu ECDL współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W tym projekcie nie ma wymogów zatrudnienia/samozatrudnienia po ukończeniu szkolenia ani nie dotyczy on środków de minimis. Jedynymi bezwzględnymi kryteriami są wiek i zamieszkanie w województwie dolnośląskim.

Ponadto pragnę zaznaczyć, że dysponujemy swoim sprzętem komputerowym i każdy uczestnik szkolenia otrzyma Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ang. European Computer Driving Licence, ECDL) – jednolity dla całej Unii Europejskiej, a osobom bezrobotnym przysługuje zwrot ewentualnych kosztów dojazdu.

ZAPISY - OŚRODEK KULTURY, UL. SZPITALNA 16

KURS ODBYWAĆ SIE BĘDZIE W DOMU KULTURY W BOLKOWIE