Gminno - Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie

ul. Szpitalna 16 59-420 Bolków

telefon: 75 74 13 431

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

"Zrób to z nami"
21 stycznia obchodzimy Dzień Babci
Spróbuj zrobić z nami prezent dla swojej Babci.
My już zrobiliśmy! Broszkę "maczek".

 

Jak nie nudzić się na feriach?
Okres ferii jest czasem wypoczynku. Najlepszym sposobem na odpoczynek jest czas spędzony z książką. Dalekie podróże, smoki, ciekawe historie i barwne ilustracje są na wyciągnięcie ręki.

Drodzy rodzice, zachęcamy do czytania Waszym milusińskim.... czytanie przez Was zapewnia im dostęp do nieznanego świata. Głośne czytanie spełnia ważną rolę w życiu dziecka; nie tylko wzbogaca słownictwo, ale także uczy odróżniania dobra od zła, zapobiega uzależnieniu od mediów. Maluchy, którym się dużo czyta chętnie rozmawiają na tematy poruszane w bajkach czy opowiadaniach. Potrafią nazywać uczucia, postawy i zachowania bohaterów. Ich wypowiedzi stają się dłuższe i barwne.

Na okres ferii polecamy Państwu i ich pociechom serię książek ,,Czytam sobie’’, która skierowana jest do najmłodszych czytelników. Składa się z trzech poziomów: Składam słowa, Składam zdania, Połykam strony. Podzielcie się z nami Waszymi ulubionymi książkami. Czekamy na fotki w komentarzach.
#KulturaBolkow

fot. A. Próchnicki

https://www.facebook.com/domkulturybolkow

 

W zależności od regionu i tradycji rodzinnych zestaw wigilijnych potraw jest różny. Na stole wigilijnym powinny się znaleźć wszystkie płody ziemi a potraw powinno być dwanaście i każdą według wierzeń należy spróbować, co ma zapewnić domownikom szczęście przez cały rok. Do najbardziej znanych należą barszcz z uszkami, zupa grzybowa, rybna bądź owocowa. Ryby odgrywają bardzo ważną rolę na wigilijnym stole. Przyrządzane są na różne sposoby a najbardziej tradycyjnym jest karp smażony, w galarecie, z kapustą i grochem. Specjalistką w przyrządzaniu karpia faszerowanego bez ości o wyśmienitym smaku jest Oresta Reshetylo.

Kontakt 578 – 012 – 084 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Coraz bliżej Święta…!
A my mamy dla Was #świątecznysongchallenge
Zaśpiewaj swoją lub naszą ulubioną świąteczną piosenkę i podziel się filmem na feacebook’u oznaczając go #świątecznysongchallenge
Nominuj kolejne osoby do udziału.
Baw się z nami i poczuj magię Świąt.
Nominujemy:
Przedszkole Samorządowe w Bolkowie
Bolkowska Kolęda to piosenka, która została napisana przez Mariana Cwanka a zaśpiewana przez Ryszarda Bożka, Marlenę Gołdyn i Katarzynę Doszczak-Fuławkę. Muzyką zajął się Daniel Knysz.
Piosenka powstała z pasji, miłości do Bolkowa, radości i dla radości.


 

 

Nowe altany dla mieszkańców Gminy Bolków
dzięki grantowi od PSE

Gmina Bolków otrzymała grant z programu Polskich Sieci Elektroenergetycznych „WzMOCnij swoje otoczenie” na realizację projektu, w ramach którego zostały zamontowane altany na potrzeby spotkań lokalnej społeczności.

Zakup i montaż dwóch altan w Jastrowcu na potrzeby spotkań organizowanych przez mieszkańców został sfinansowany z dobrosąsiedzkiego programu pn. „WzMOCnij swoje otoczenie”, który od 2019 r. prowadzą Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Teraz mieszkańcy Gminy będą mieli miejsce, służące integracji społecznej, ważnym wydarzeniom, ale także mniejszym spotkaniom.

Celem programu „WzMOCnij swoje otoczenie” jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach, w których zlokalizowana jest lub będzie budowana infrastruktura przesyłowa.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. są operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego (OSP) w Polsce. Na terenie gminy Bolków PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV Mikułowa - Świebodzice. Inwestycja jest niezbędna dla zapewnienia wystarczających, stabilnych dostaw energii elektrycznej do wszystkich odbiorców na Dolnym Śląsku.

 

Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie

https://raport.pse.pl/i www.wzmocnijotoczenie.pl

 

 

Potencjał sekcji plastycznych prowadzonych w naszym Domu Kultury zainspirował nas do stworzenia galerii #BolkówArt. Dzięki programowi grantowemu toyota motor manufacturing poland - walbrzych pozyskaliśmy środki na stworzenie miejsca do ekspozycji prac uczestników warsztatów plastycznych. Wraz z wolontariuszami z Toyoty odświeżone zostały ściany korytarza, zamontowane profesjonalne system podwieszania i zakupione nowe ramy do obrazów. Do przedsięwzięcia dołączyło lokalne przedsiębiorstwo zajmujące się obróbką kamienia. Dzięki Pani Grażynie Hyżyńskiej Przerób Kamienia Grażyna Hyżyńska i Andrzejowi Kotkowskiemu w części Galerii #BolkówART zawitały piękne, granitowe listwy przypodłogowe. Powstała mała, harmonijna z nową tożsamością wizualną galeria, w której prezentowane będą prace mieszkańców Bolkowa. Jest to atrakcyjna i nowoczesna przestrzeń do spotkań podczas wernisaży, motywująca do tworzenia kolejnych dzieł. BARDZO dziękujemy.
 
 

Wyszukiwarka

Migawki

  • Castle Party
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Przydatne łącza

BIP

www.bolkow.pl

Dolnośląska Kultura i Sztuka

Kultura dostępna

Towarzystwo Miłośników Bolkowa

Gimnazjum w Bolkowie

Zamek Bolków

Biblioteka Publiczna

Castle Party

 

 

 

Nowości na stronie

Wpisany 21/01/2021, 12:32 przez flaco
zrob-to-z-nami   "Zrób to z nami" 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci Spróbuj zrobić z nami prezent dla swojej Babci. My...
Wpisany 21/01/2021, 10:17 przez flaco
drogie-babcie-drodzy-dziadkowie   Drogie Babcie, drodzy Dziadkowie w dniu Waszego święta serdecznie Wam dziękujemy za miłość, poświęcony czas, wspólnie...
Wpisany 20/01/2021, 19:33 przez flaco
final-z-glowa   Siema!!!!!!!! Już 31 stycznia startujemy z 29 Finałem WOŚP. Podczas tegorocznego Finału wspieramy zakup sprzętu dla laryngologii,...
Wpisany 12/01/2021, 15:45 przez flaco
jak-nie-nudzic-sie-na-feriach   Jak nie nudzić się na feriach? Okres ferii jest czasem wypoczynku. Najlepszym sposobem na odpoczynek jest czas spędzony z książką. Dalekie...
Wpisany 12/01/2021, 15:36 przez flaco
02-jestes-spostrzegawczy-sprawdz   #KulturaBolkow Jesteś spostrzegawczy? Sprawdź! Zadanie drugie. Czego...

Kalendarz wpisów