Ratchet i Clank (2016)
Niedziela 20 wrzesień 2020, godz. 11:30, czas trwania 1 godz. 30 min. Od 7 lat, wstęp 5 zł. (ilość miejsc ograniczona)
Animowany,Przygodowy, USA

Po zdewastowaniu własnej planety złoczyńca Drek wyrusza na podbój kolejnych światów. Nieoczekiwanie na jego drodze staje para najbardziej zdumiewających bohaterów, jakich kiedykolwiek widział Kosmos. To przedstawiciel legendarnej rasy Lombaxów - Ratchet oraz jego wierny druh Clank - mały robot o wielkim sercu i potężnym intelekcie. Aby ocalić wszechświat, Ratchet i Clank dołączą do Strażników Galaktyki, grupy śmiałków dowodzonych przez samozwańczego superbohatera Kapitana Qwarka. Razem zrobią wszystko, by powstrzymać Dreka przed podbojem malowniczej Galaktyki Solana. A przy okazji odkryją, czym są przyjaźń, honor i odwaga.

 

 

Zapraszamy na premierę polskiego filmu "INTERIOR"
Sobota 19 wrzesień 2020 r. Godz. 18:00. Wstęp 15 zł.
Rezerwacja telefoniczna: 75 74 13 431. Ilość miejsc ograniczona (10 osób).

SCENARIUSZ I REŻYSERIA - Marek Lechki
ZDJĘCIA - Paweł Flis
MUZYKA - Jan Sanejko
OBSADA - Magda Popławska, Piotr Żurawski, Tomasz Sapryk, Lech Mackiewicz, Marcin Piętowski, Grzegorz Mielczarek, Maciej Winkler, Mariusz Bąkowski, Mateusz Grys, Julia Magott, Bartosz Picher, Ilona Ostrowska, Blanka Solarska, Helena Norowicz,

 

 

Twórca wielokrotnie nagradzanego, kultowego „Erratum”, przedstawia poruszającą historię dwojga bohaterów, którzy aby znaleźć szczęście, muszą zburzyć wszystko to, o co do tej pory walczyli.

W porywających, głównych rolach wystąpili Magdalena Popławska („Atak paniki”) i Piotr Żurawski („Kamper”). Magda i Maciek. Dwoje trzydziestokilkulatków szukających swojego miejsca na świecie. Ona, pewna siebie kobieta, stawiająca zawodowy sukces ponad rodzinę. On, uwięziony w szponach kapitalizmu, uciekinier, który wywraca swoje życie do góry nogami. Dwoje nieznajomych, których pozornie różni wszystko. Łączy ich jednak miejsce, w którym przyszło im żyć. To Polska – dla jednych kraj wielkich możliwości, dla innych ojczyzna zatracenia. Pewnego dnia ich losy skrzyżują się i sprawią, że nic nie będzie dla nich już takie samo. Czy Magda zdoła odmienić swoje życie i uratować rodzinę? Czy Maciek znajdzie dla siebie miejsce w świecie, który chce go zniszczyć?

 

Marek Lechki
reżyser i scenarzysta 

Absolwent reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po studiach, w ramach telewizyjnego cyklu Pokolenie 2000, wyreżyserował MOJE MIASTO (2002). Film był prezentowany na wielu ważnych festiwalach m.in. Toronto, Karlovych Varach i zdobył kilka wyróżnień m.in. Nagrodę Specjalną Jury na FPFF w Gdyni, Srebrnego Smoka dla najlepszego filmu fabularnego na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Jego debiut pełnometrażowy ERRATUM (2011) wygrał wiele nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. Busan, Mar del Plata, Thessaloniki, Montevideo. Od 2012 do 2015 roku reżyserował seriale PAKT i BEZ TAJEMNIC dla HBO.

 

 

 

 

"Pamiętam Cię"
Sobota 12 wrzesień 2020 r. Godz. 18:00. Fabularny, Thriller. Produkcja: Islandia.
Scenariusz: Otto Geir Borg, Oskar Thor Axelsson
Reżyseria: Oskar Thor Axelsson.
Od 16 lat, czas trwania 1 godz. 41 min. Wstęp 5 zł

Samobójcza śmierć starszej kobiety w kościele daje początek śledztwu, w którym współpracujący ze sobą lekarz psychiatra i młoda policjantka powoli odsłaniają tajemnicę niewyjaśnionego zniknięcia małego chłopca sprzed sześćdziesięciu lat. Równolegle rozwija się wątek poszukiwań małego synka psychiatry, który zaginął bez wieści trzy lata wcześniej.

 

"Ostatni Smok Świata"
Niedziela 13 wrzesień 2020, godz. 11:30. Wstęp 5 zł.
Animowany, film dla dzieci od 7 lat. Czas trwania 1 godz. 23 min.

Mały Niki, syn bohaterskiego Tannera, postanawia iść w ślady ojca i zostać pogromcą smoków. Wbrew zakazom taty opuszcza rodzinną wioskę i wyrusza na poszukiwanie przygód. W trakcie niezwykłej podróży, wiodącej ze świata ludzi do krainy magii, spotka nowych przyjaciół, z którymi będą musieli stawić czoło ostatniemu smokowi świata oraz pokrzyżować plany paskudnej wiedźmy z bagien. Wspólnie udowodnią, że nie ma takiej złej mocy, której nie może pokonać prawdziwa przyjaźń.

 

 

 

Niedziela 6 wrzesień 2020 - godz. 11:30

"Sekretny Świat Kotów"

Od lat 7, czas trwania 1 godz. 23 min.

Wstęp 8 zł

 

Mały kotek o imieniu Oskar mieszka razem z tatą u dobrej pani, i pozornie nic mu nie brak do szczęścia. Pozornie – bo nie wystarcza mu bezpieczny i przytulny dom i pełna miska. On marzy o WIELKIEJ PRZYGODZIE! Gdy więc usłyszy opowieść o mitycznej kociej krainie - Miaukocji, postanowi wbrew rodzicielskim zakazom wyruszyć w drogę. Wielki świat okaże się jednak bardziej skomplikowany i niebezpieczny niż sobie mały Oskar wyobrażał. Na szczęście z pomocą ruszy tata, który porzuci kanapowy tryb życia i przypomni sobie, jak to było być młodym dachowcem.

 

80 milionów (2011)

Sobota 29.08.2020 r. Godz. 18:00. Wstęp 5 zł.

Fabularny, Polityczny , Sensacyjny.  Polska
K 12 lat, 1 godz. 42 min.
 
Czas, który dzieli 31 sierpnia 1980 i 13 grudnia 1981, to nie prosta suma dni, tygodni czy miesięcy - to czas, kiedy wieje Wiatr Historii. Można o nim opowiadać patetycznie i śmiertelnie poważnie, a można tak, jak zrobił to Waldemar Krzystek. Jak sam powiedział, nakręcił film o radości, którą odczuli wszyscy w 1981 roku, gdy dowiedzieli się o wypłaceniu z banku - w ostatnim momencie, 10 dni przed wprowadzeniem stanu wojennego - 80 milionów związkowych pieniędzy. "80 milionów" to film o romantycznych marzycielach, którym udało się przechytrzyć czasami lekko groteskowy, częściej przerażający system, opowieść o młodości, miłości, przyjaźni i odwadze.

Wilk w owczej skórze 2 (2019)

Niedziela 30.08.2020 r. Godz. 11:30. Wstęp 8 zł

Animowany, Film dla dzieci.  Rosja

 7 lat, 1 godz. 12 min.
 
Dawno, dawno temu pewien młody wilk o imieniu Szary na skutek działania magicznych mocy został zamieniony w owcę. Po wielu perypetiach powrócił do wilczej postaci, ale dzięki niemu wilki i owce zaczęły żyć w zgodzie i wspólnie zamieszkały w małym, ale przyjaznym miasteczku. Niestety, ich sposób życia zaczyna przeszkadzać mieszkającym nieopodal Mrocznym Wilkom, które planują przywrócić stary porządek. Szary i jego przyjaciele będą musieli ponownie stanąć do walki.

Wyszukiwarka

Przydatne łącza

BIP

www.bolkow.pl

Dolnośląska Kultura i Sztuka

Kultura dostępna

Towarzystwo Miłośników Bolkowa

Gimnazjum w Bolkowie

Zamek Bolków

Biblioteka Publiczna

Castle Party

 

 

 

Nowości na stronie

Wpisany 14/09/2020, 14:35 przez flaco
film-ratchet-i-clank-2016   Ratchet i Clank (2016) Niedziela 20 wrzesień 2020, godz. 11:30, czas trwania 1 godz. 30 min. Od 7 lat, wstęp 5 zł. (ilość miejsc...
Wpisany 12/09/2020, 05:35 przez flaco
kulturanadaje-jaskolczy-ogon   Zarządca zamku w Bolkowie, wrocławski biskup von Salza rozpoczął prace przy odnawianiu swej siedziby. Wszak była to już stara, piastowska...
Wpisany 11/09/2020, 12:48 przez flaco
kulturanadaje-podsumowanie-projektu   Realizatorzy zadania #KulturaNadaje, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura w...
Wpisany 08/09/2020, 11:27 przez flaco
premiera-polskiego-filmu-interior-2019   Zapraszamy na premierę polskiego filmu "INTERIOR" Sobota 19 wrzesień 2020 r. Godz. 18:00. Wstęp 15 zł. Rezerwacja...
Wpisany 07/09/2020, 10:44 przez flaco
seanse-filmowe-12-i-13-wrzesien-2020   "Pamiętam Cię" Sobota 12 wrzesień 2020 r. Godz. 18:00. Fabularny, Thriller. Produkcja: Islandia. Scenariusz: Otto Geir Borg,...