Nawigacja

 
 strona główna
 archiwum
 statystyki
 

 Kalendarz

Marzec 2021
PoWtŚrCzPiSoNie
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27  28
 29  30  31

 Szybka wyszukiwarka

 
 

 Login Box

Zarejestruj się
 

 Subskrypcja

 

 Przyjaciele

 
 CutePHP Scripts
 Google News
 Mozilla.org


WIECZORNICA POETYCKO - MUZYCZNA


Klub Twórców Poezji ’’ISKIERKA’’
Zespół Ludowy ’’ECHO"


zapraszają na:

WIECZORNICĘ MUZYCZNO - POETYCKĄ
„historia muzyką, śpiewem i poezją pisana”


Dn. 15 listopada (piątek) 2013 r. o godz. 16: 00


w programie wystąpią:1. KLUB TWÓRCÓW POEZJI „ISKIERKA”
2. ZESPÓŁ LUDOWY "BOLKOWIANIE"
3. Zespół Ludowy "ECHO"
4. ZASPÓŁ MUZYCZNY "SANDEJ"
5. R. TERLEGA W KONCERCIE PRZYJAŹNI

Dodane 05.11.2013 przez

ODDAJĄC KREW RATUJESZ ŻYCIE !!!

Termin zbierania krwi - 9 grudnia (poniedziałek) 2013 r. Rejestracja od godz. 10: 00 w Zespole Szkół Agrobiznesu w Bolkowie.Serdecznie zapraszamy do grupy ludzi ratujących życie...

Dodane 05.11.2013 przez

Kina Orange w Bolkowie

Ośrodek Kultury w Bolkowie zaprasza w dniu 25 listopada (poniedziałek) na pokaz trzech filmów prezentowanych przez Kino Orange
.

1. Godz. 15: 30 - Klopsiki Kontratakują (3D) - animowany/ dla dzieci,
cena biletu: 15 zł normalny, 13 zł grupowy, czas trwania: 95 minut.
ko1_(1).jpg


http://www.youtube.com/watch?v=LmA7jWRRtEw


Akcja najnowszego filmu rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie zakończyła się w 2009 roku w przeboju Sony Pictures Animation Klopsiki i inne zjawiska pogodowe (Cloudy with a Chance of Meatballs). Geniusz Flinta Lockwooda zostaje w końcu doceniony przez jego idola Chestera V, który zaprasza młodego wynalazcę do dołączenia do zespołu Live Corp Company, gdzie najbłyskotliwsi konstruktorzy świata tworzą nowe technologie mające na celu polepszenie życia ludzkości. Prawą ręką Chestera – i jednym z jego najwspanialszych wynalazków – jest Barb, znajdujący się na wysokim poziomie ewolucji orangutan z ludzkim mózgiem – bardzo złośliwy manipulator wyjątkowo lubiący malować sobie usta. Chociaż marzenie Flinta zostało spełnione, wszystko zmienia się z chwilą, kiedy odkrywa, że jego niesławna maszyna (zamieniająca wodę w jedzenie) ciągle działa i tworzy teraz hybrydy będące połączeniem jedzenia ze zwierzętami – „jerzęta!”. Mając w swoich rękach los planety, Chester wysyła Flinta i jego przyjaciół na niebezpiecznie smaczną misję. Muszą opanować głodne takodyle, szympagrysy, hipomniaki, tarantoburger i mnóstwo innych stworzeń, aby ocalić świat!

2. Godz. 17: 30 - Mój Biegun - biograficzny/ dramat,
cena biletu: 12 zł normalny, czas trwania: 87 minut.
ko1_(2).jpg


http://www.youtube.com/watch?v=QfJuP34uKKo


To prawdziwa historia Jaśka Meli, najmłodszego w historii zdobywcy dwóch biegunów, a zarazem pierwszej niepełnosprawnej osoby, która dokonała takiego wyczynu. Zanim jednak do tego doszło, jego rodzina musiała poradzić sobie z serią tragicznych wydarzeń. Śmierć młodszego syna, a po kliku latach – ciężki wypadek nastoletniego Jaśka. To historia, w której rodzina odnajduje na nowo wiarę i miłość. Historia chłopca, który walcząc o powrót do normalnego życia, odnajduje w sobie siłę charakteru obcą niejednemu dorosłemu. To przepiękna opowieść o ludziach, którzy trwają razem pomimo tragedii i uczą się bolesne wydarzenia przekuwać w zwycięstwo.

Jako Jaśka Melę zobaczymy po raz pierwszy na wielkim ekranie w głównej roli Macieja Musiała, a w rolach jego rodziców Bartłomieja Topę (Drogówka, Dom zły) i Magdalenę Walach (Enen). Historia chłopca, który, po tym jak uległ wypadkowi, podjął walkę z własnymi ograniczeniami, aby w końcu wraz z podróżnikiem Markiem Kamińskim zdobyć dwa bieguny Ziemi, zainspirowała producentów filmu „Nad życie” i „Oszukane” do opowiedzenia tych niezwykłych wydarzeń.

3. Godz. 19: 30 - Wałęsa. Człowiek z nadziei - biograficzny,
cena biletu: 12 zł normalny, 10 zł grupowy, czas trwania: 127 minut.
ko1_(3).jpg


http://www.youtube.com/watch?v=gdQuReMyvzo


Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów ostatnich lat oraz polski kandydat do Oscara w 2014 roku!

Zdobywca Oscara Andrzej Wajda przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Reżyser wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności.

Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości, wyśmiewany i podziwiany. Kim jest Lech Wałęsa? Historia transformacji to także historia jego żony Danuty i ich rodziny, która miała wieść zwyczajne życie, a została wtłoczona w sam środek dziejowych wydarzeń.

Po „Człowieku z marmuru” i „Człowieku z żelaza” film zamyka tryptyk, w którego centrum jest człowiek podejmujący walkę z niesprawiedliwością. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” to opowieść o czasie, w którym walka ta zwiastowała zmiany w całej Europie i pozwalała odważniej spojrzeć w przyszłość. To historia człowieka, który nie tracił nadziei.
Scenariusz do filmu Wajdy napisał Janusz Głowacki, autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a wystąpili w nim wybitni aktorzy: w rolach głównych Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska oraz Maciej Stuhr, Mirosław Baka i Cezary Kosiński.

- Jedyną możliwością rezerwowania biletów będzie kontakt z naszym warszawskim biurem pod numerem (22) 357 85 00.

- Tylko dla klientów Orange. Bez zmian pozostaje również zasada korzystania z promocji 2 biletów w cenie 1 - można z niej skorzystać jedynie w dniu seansu, jedynie kupując bilety u naszego kasjera i do 30 minut przed startem seansu.
Po upływie tego czasu nasz kasjer nie będzie mieć możliwości sprzedania 2 biletów w cenie 1.


Z A P R A S Z A M Y !!!!

Dodane 04.11.2013 przez

5 - Lecie Działalności Klubu Twórców Poezji "ISKIERKA"


26 października br. w Ośrodku Kultury w Bolkowie odbyła się uroczystość 5 - lecia działalności Klubu Twórców Poezji "ISKIERKA".
W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, przyjaciele Klubu Iskierka oraz osoby wspierające jego działalność.
Po odśpiewaniu stu lat dla solenizantów obejrzeliśmy Kabaret "Nie takich starszych pań i wystrychniętych na dudka" z Kamiennej Góry. Po spektaklu wystąpiły zespoły folklorystyczne "Echo", "Bolkowianie oraz zespół taneczny „Metamorfoza”. Główną gwiazdą wieczoru był Klub Twórców Poezji "Iskierka" pod kierownictwem Pana Mariana Cwanka.
Na zakończenie można było przy świetle scenicznych lamp bawić się do późnych godzin wieczornych przy muzycznych akordach Pana Ryszarda Terlegi z Jawora.


iske1.jpgiske2.jpgiske3.jpg
iske4.jpgiske5.jpgiske6.jpg
iske7.jpgiske8.jpgiske9.jpg
iske14.jpgiske16.jpgiske17.jpg
iske20.jpgiske21.jpgiske22.jpg
iske23.jpgiske24.jpgiske25.jpg

Dodane 29.10.2013 przez

Noc z Duchami w Lipie

duch.gif


Z okazji Halloween w dniach 25 - 26 października br. została zorganizowana "Noc z Duchami" w świetlicy wiejskiej w Lipie. Udział w niej wzięły dzieci i młodzież z Lipy, Jastrowca, Starych Rochowic i Grudna. Opiekę sprawowały instruktorki z Ośrodka Kultury w Bolkowie: Pani Irmina Narkiewicz, Magdalena Grądzka oraz Małgorzata Drozd. Odbyły się liczne gry i zabawy z nagrodami tj; taniec duchów, wyścig z jajkiem, wyścig czarownic, wybory super - ducha, wybory najładniejszej dyni, mumia i inne atrakcje jak ognisko, zabawa w chowanego - "złe i dobre duchy", poszukiwanie skarbów o zmroku oraz pieczenie ciasteczek. Dnia następnego po śniadaniu dzieci udały się na wymarzony odpoczynek do domów.


hall1.jpghall2.jpg
hall3.jpghall4.jpghall5.jpg
hall7.jpghall6.jpghall8.jpg

Dodane 28.10.2013 przez

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna >>

strona 1 z 6Gminno - Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie